Pomysły na imprezy tematyczne – 8 motywów przewodnich

Imprezy tematyczne - motywy przewodnie

Impreza tematyczna to doskonały pomysł na event firmowy i integrację pracowników. Dla tego rodzaju wydarzenia najlepiej znaleźć odpowiedni motyw przewodni. Przedstawiamy kilka najciekawszych tematów, które możesz wykorzystać.

Spis treści

Imprezy tematyczne – dlaczego warto zorganizować?

Zamiast kolejnego spotkania integracyjnego przy piwie możesz zorganizować w firmie imprezę tematyczną, która nie tylko zaskoczy pracowników, ale pozwoli również oderwać się od codziennych obowiązków i dostarczy wielu pozytywnych wrażeń. Organizując takie wydarzenie, pamiętaj, by impreza współgrała z charakterem Twojej organizacji oraz uwzględniała wiek i różne przekroje osobowościowe zatrudnionych. Kluczowa jest również kwestia budżetu i dobranie następnie atrakcji na event firmowy

Jakie mogą być imprezy tematyczne?

Największą popularnością cieszą się przebierane imprezy tematyczne stylizowane na konkretne lata i epoki. Chętnie wybieranym motywem przewodnim są wciąż gwiazdy i postacie z bajek.

Lata 70, lata 80

Pracownicy 50+ pamiętają te lata bardzo dobrze, więc taka impreza okaże się dla nich powrotem do czasów młodości, a młodsza kadra będzie mogła z kolei poczuć klimat PRL-u. Spodnie dzwony, buty na platformie, dyskotekowe kule, baki, wąsy, cekiny to nieodłączne elementy lat 70. i 80. Jedzenie i napoje podczas takiej imprezy firmowej mogą być wydawane na kartki, a oprócz zabawy tanecznej w rytmie disco czy przy piosenkach Anny Jantar, można zagrać w kalambury bazujące na komunistycznych hasłach.

Motyw Hollywoodu

Hollywood to popularny motyw imprez tematycznych, bo kto nie chciałby stać się chociaż na jeden wieczór gwiazdą kina. W tym przypadku można postawić na event w stylu złotej ery Hollywoodu lub nawiązać bardziej do współczesności. Suknie wieczorowe i smokingi w obu przypadkach są must have. Salę, w której będzie odbywać się impreza, udekoruj czerwonym dywanem, plakatami filmowymi, a w ramach poczęstunku serwuj szampana i przekąski z imitacją kawioru. Jako grę towarzyską możesz zaproponować quiz z wiedzy filmowej lub karaoke z piosenkami z filmów, a w nagrodę podaruj… statuetkę Oscara.

Rok 2122

Oprócz powrotu do przeszłości możesz zaproponować swoim pracownikom podróż w przyszłość. Niech każdy przyjdzie w stroju, który mógłby królować na ulicach za sto lat. Zadbaj o bufet z kuchnią molekularną, a każdego z uczestników wyposaż w ledowe okulary świecące. 

Kasyno na imprezie tematycznej

Impreza tematyczna z motywem kasyna to niezmiennie intryguje publiczność. Uczestnicy mogą grać w pokera lub ruletkę. Wystarczy w sali umieścić okrągłe stoliki oraz neony na wzór tych z Las Vegas, a przekąski serwować na tacach. Tego rodzaju event można również zorganizować jako akcję CSR, by zebrać pieniądze na wybrany cel charytatywny.

Za górami, za lasami

Jeżeli Twoja firma jest międzynarodowa, podczas imprezy możesz przybliżyć kraj lub region, z którego pochodzą Twoi partnerzy biznesowi lub pozostali pracownicy. Sala eventowa może zostać podzielona na strefy z poszczególnymi miastami, na przykład Paryż, Lyon, Nicea itp. Wnętrze warto udekorować rzeźbami i obrazami przedstawiającymi najważniejsze zabytki danego kraju. W ramach poczęstunku możesz serwować lokalne specjały. Czas umili natomiast nauka salsy, kankana, pokaz mimów lub inna forma rozrywki wywodząca się z danego zakątku świata.

My name is Bond, James Bond!

Kto nie chciałby na chwilę stać się Jamesem Bondem lub kobietą Bonda? Na takiej imprezie tematycznej nie może zabraknąć barmana (serwującego martini wstrząśnięte niezmieszane), żetonów, kostek do gry, kart i biało-czarnych stołów, które będą stanowić świetny element dekoracyjny. Mile widziane będą również wszelkiego rodzaju efekty specjalne, takie jak iskry i dymy. Jako rozrywka może posłużyć fotobudka lub fotolustro lub wspólny seans wybranej części o agencie Jej Królewskiej Mości.

Bal Maskowy

Jak już wspomniano wcześniej, imprezy przebierane są zwykle hitem. Należy tylko zaopatrzyć się w suknie balowe, fraki i koniecznie maski niczym z weneckiego karnawału. Salę balową możesz udekorować włoskimi popiersiami i filarami w stylu rzymskim. Podczas takiego eventu nie może również zabraknąć fontanny, by stworzyć iście wenecki klimat.

Superbohaterowie

Bohaterowie o wyjątkowej mocy wciąż działają na wyobraźnię i wiele osób chciałoby się nimi chociaż na chwilę stać. Batman, Robin Hood, Kobieta Kot… Opcji jest wiele. Wystarczą tematyczne dekoracje sali, na przykład motyw pajęczyny lub nietoperza oraz przekąski i drinki nawiązujące nazwą do fabuły filmów o superbohaterach.

Impreza z pomysłem

Imprezy tematyczne to ciekawa forma rozrywki i spędzenia czasu ze współpracownikami. Z pewnością będzie przez lata wspominana przy biurowym ekspresie. Jeżeli jesteś zainteresowany organizacją eventu, nasza agencja eventowa przygotuje dla Ciebie ofertę z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

Chcesz zorganizować event firmowy?

Co to jest impreza tematyczna?

Impreza tematyczna koncentruje się wokół określonego motywu, na przykład lat 70. Atrakcje, dekoracje i muzyka jest wówczas przygotowywana zgodnie z tematem przewodnim, co pomaga ożywić całe wydarzenie i sprawić, że jest bardziej atrakcyjne dla uczestników.

Jaki może być motyw przewodni imprezy tematycznej?

Motywy przewodnie na imprezy tematyczne można czerpać m.in. ze świata kina, literatury lub popkultury. Event może nawiązywać do serii o Jamesie Bondzie, lat 20. czy PRL-u.