Jakie atrakcje na eventy i imprezy firmowe wybrać? Przykłady i wskazówki

Atrakcje na imprezy firmowe i eventy

Obecność atrakcji na imprezie firmowej sprawia, że każde wydarzenie staje się mniej formalne. Pomysłów na uatrakcyjnienie eventu jest wiele – od warsztatów, wspólnego gotowania aż po występ magika. Ważne, aby inicjatywa niosła element zaskoczenia i odpowiadała zainteresowaniom uczestników. Oto, jakie atrakcje na eventy możesz przygotować. Zapoznaj się z naszym zestawieniem.

Spis treści:

Atrakcje na imprezy firmowe – dlaczego warto się zdecydować?

Event firmowy skupiający się wyłącznie na merytorycznym przekazaniu wiedzy, nawet jeśli są to prelekcje znakomitych osobistości z branży, powoduje, że zaangażowanie uczestników w pewnym momencie zaczyna spadać. Dlatego tak ważne jest zadbanie o część mniej oficjalną, która pozwoli im złapać oddech.

Atrakcje na imprezie firmowej są natomiast okazją do budowania pozytywnego wizerunku firmy, która jest przyjazna pracownikom. Dzięki przygotowanym specjalnie dla nich inicjatywom poczują się oni docenieni. Zresztą event marketing daje wiele innych możliwości, by poprawić relacje w firmie.

O czym pamiętać, wybierając atrakcje na eventy?

Wybierając atrakcje na eventy, pamiętaj, by korespondowały one z tone of voice marki. W związku z tym zwróć uwagę na kilka kwestii. Pomogą Ci one wybrać najlepszą aktywność dla zebranych.

Uwzględnij oczekiwania uczestników eventu

Zawsze warto pozyskać bardziej szczegółowe informacje na temat profilu demograficznego uczestników wydarzenia. Nie wszyscy będą na przykład reprezentować pokolenie Y. Jeśli wśród zatrudnionych przeważają “zetki” (urodzeni po 1995 r.), to ich oczekiwania będą się z pewnością różnić od preferencji starszych kolegów. Sprawdzenie przedziału demograficznego pozwoli lepiej dopasować formę rozrywki, tak aby odpowiadała jak największej liczbie osób.

Warto jednocześnie podkreślić, że nigdy nie zadowolisz wszystkich. Dlatego dobrym pomysłem, jeśli masz taką możliwość, jest przeprowadzenie przed eventem ankiety. Dzięki niej dowiesz się, która aktywność najbardziej będzie odpowiadać uczestnikom. Lekarze zebrani na sympozjum po części oficjalnej być może chętniej wykonają coś interaktywnego, a pracownicy banku zebrani na uroczystej kolacji możliwe, że będą woleli wysłuchać koncertu znanego artysty.

Pamiętaj o budżecie imprezy firmowej

Wybór atrakcji na imprezie firmowej jest w dużym stopniu uzależniony od budżetu. Oprócz kosztów podstawowych warto sprawdzić, czy wykonawca usługi nie będzie potrzebował dodatkowego sprzętu nieuwzględnionego w wydatkach, na przykład sceny, nagłośnienia czy oświetlenia. Takie sytuacje lepiej od razu przewidzieć, aby atrakcja nie zamieniła się w przykrą niespodziankę.

Określ jasny cel eventu

Atrakcje na imprezie firmowej powinny współgrać z charakterem eventu. Przemyśl, jaki jest dokładnie cel wydarzenia. Innymi prawami będzie rządzić się warsztat motywujący z couchem, a innymi wypad w góry pracowników korporacji. 

Atrakcje na eventy firmowe – pomysły

Wybór atrakcji na eventy jest naprawdę szeroki. Poniżej zebraliśmy te najciekawsze, ale tak naprawdę sky is the limit

Fotobudka 360

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić imprezę firmową lub event bez fotobudki 360 stopni, która pozwala osiągnąć niesamowity efekt wizualny i cieszy się niezmienną popularnością podczas różnego rodzaju wydarzeń. Kamera kręcąca się wokół uczestników rejestruje film slow motion będący świetnym sposobem na uwiecznienie radosnych chwil.

Takie wideo jest następnie chętnie udostępniane jako rolka czy relacja w social media. Fotobudka 360 jest z pewnością jedną z najbardziej trafionych atrakcji eventowych. Sprawdzi się nie tylko podczas imprezy integracyjnej, ale i konferencji branżowej, targów czy prezentacji produktów.

Fotobudka na evencie firmowym

Sejf

Naszą kolejną propozycją atrakcji eventowej jest specjalny sejf, który można wykorzystać do zorganizowania konkursu bądź innej zabawy, na przykład podczas imprezy integracyjnej czy też innego firmowego eventu. To prosty sposób na zaangażowanie uczestników, a przezroczyste ściany sejfu tylko zwiększają chęć dotarcia do jego zawartości, co jest możliwe tylko po wpisaniu prawidłowego kodu. Dobra zabawa gwarantowana!

Sejf na eventy
Sejf jako atrakcja eventowa

Stacja – jedzenie

Jednym z rozwiązań na imprezie firmowej może być rozmieszczenie w różnych punktach sali stacji z jedzeniem i napojami, na przykład bar z drinkami (połączony z nauką ich przyrządzania według indywidualnych preferencji), a naprzeciw bistro z przygotowywanymi na żywo słonymi przekąskami. Warto również rozważyć poczęstunek tematyczny przybliżający kuchnię z danego zakątku świata. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się kuchnia molekularna – to również ciekawy sposób na urozmaicenie eventowej gastronomii.

Wspólne gotowanie

Moda na gotowanie trwa w najlepsze. Dlatego warto połączyć tego rodzaju aktywność z imprezą firmową, dzięki czemu zespół będzie mógł się lepiej poznać i popracować nad komunikacją. Jeżeli pozwala na to budżet, rozważ zaproszenie lokalnego szefa kuchni lub nawet znanej osobistości telewizyjnej, co z pewnością podniesie prestiż wydarzenia i zwiększy zaangażowanie.

Gotowanie z Michelem Moranem

Komik korporacyjny

Dobrym sposobem na rozluźnienie atmosfery szczególnie w szeregach pracowników korporacji jest zaproszenie komika, który w humorystyczny sposób obnaży prawdę o pracy w biurowcach. Ważne jest jednak znalezienie właściwej osoby, która będzie znać niuanse zawodowe, czy to specjalistów IT, czy pracowników banku.

akcje promocyjne
Stand-up podczas Wroclavia Summer Festival

Karykaturzysta

Ciekawym pomysłem jest zaproszenie na event karykaturzysty. Oprócz dobrej zabawy uczestnik wydarzenia będzie miał z niego także pamiątkę. Choć warto pamiętać, że na imprezie dla kilkuset osób niemożliwe okaże się przygotowanie takiej ilości karykatur na żywo, więc taką formę rozrywki dobrze dostosować do liczby uczestników.

Warsztaty rzemieślnicze

Do łask wraca zainteresowanie starym rzemiosłem, dlatego warto rozważyć taką aktywność na imprezie firmowej. Malowanie ceramiki, wyplatanie koszyków czy robienie glinianych garnków zachęci pracowników do działania. Taką inicjatywę można połączyć z brandem firmy, na przykład ozdabiając ceramikę jej logotypem czy malując ją w kolorach firmowych.

akcje promocyjne
Warsztaty kosmetyczne dla jednego z klientów

Występ magika

Choć może się to wydawać nieco sztampowym pomysłem kojarzonym z urodzinami dla dzieci, to czasem właśnie takie inicjatywy sprawdzają się najlepiej również wśród dorosłych. Jeśli pracownicy mają za sobą intensywny dzień, to świetnym zwieńczeniem imprezy firmowej może być występ iluzjonisty, który swoimi sztuczkami oczaruje publiczność.

Pokaz pirotechniczny

Jeśli nie magik, to może pokaz sztucznych ogni lub fajerwerków? To bez wątpienia widowiskowa atrakcja, która warta jest otagowania w mediach społecznościowych. Na rynku działa wielu profesjonalistów, którzy swoim spektaklem rozpalą na scenie prawdziwy ogień.

Escape room

Pokój zagadek gwarantuje nutkę ekscytacji, dobrą zabawę i umocnienie więzi między członkami zespołu. Tego typu rozrywkę można połączyć tematycznie z samą firmą, na przykład pytając o szczegóły jej działalności.

Inne pomysły na atrakcje na imprezy firmowe

Wśród innych inspiracji, które mogą posłużyć jako atrakcje na evencie firmowym, można wymienić:

  • rzeczywistość AR i VR – czyli nowe technologie, które nie należą z pewnością do tanich, ale są w stanie zapewnić niezapomniane doświadczenia;
  • gwiazda wieczoru – kolejna kosztowna inicjatywa, ponieważ występ znanego wokalisty czy zespołu może nadszarpnąć niejeden firmowy budżet, ale zapewni za to moc wrażeń. Jeśli szukasz tańszej opcji, można rozważyć zatrudnienie sobowtóra Elvisa Presleya czy Eltona Johna – to ciekawe rozwiązanie i w dodatku z przymrużeniem oka;
  • szczudlarze – to kolejna propozycja na imprezę firmową, która zaskoczy obecnych i z chęcią będzie uwieczniana na zdjęciach;
  • tworzenie muralu – to niebanalny pomysł na wspólną zabawę w plenerze; taka inicjatywa została zrealizowana m. in. podczas imprezy firmowej dla pracowników Mazdy;
  • pokaz dronów – jeśli w szeregach firmy, przeważają panowie, ich uwagę przykuje show z udziałem tych popularnych bezzałogowców: od walki przez wyścigi aż po tańce dronów;
  • imprezy tematyczne – event w firmie może odbyć się według określonego motywu przewodniego, na przykład lat 80. czy Hollywoodu.

Jakie atrakcje na imprezę firmową – podsumowanie

Wybór atrakcji na imprezę firmową zależy od budżetu, miejsca, wieku i oczekiwań pracowników. Zawsze warto jednak zadbać o to, by rozrywka była powiązana z charakterem wydarzenia czy marką firmy, dzięki czemu zachowasz spójność i wiarygodność. Jeśli nie czujesz się pewny w organizowaniu imprez, powierz to zadanie profesjonalnej agencji eventowej, która zajmie się wszystkim od A do Z. Przygotujemy dla Ciebie wymarzony event dla firmy. Oferujemy również wynajem fotobudki 360 lub sejfu.

Szukasz atrakcji eventowych?